Aktuality

Přečtěte si, co je nového 

Miniseriál na tema čočky:
6. Jupí, na internetu jsou čočky levnější
Ano, někdy se může zdát, že čočky na internetu jsou levnější, to potěší naší peněženku, ale zdraví očí již moc ne. Pokud si čas od času na netu koupíte další balení čoček, nevadí to.
Nezapomínejte se však 1x za rok zastavit u očního specialisty (optometristy), který...

Ano, může. Při nošení čoček jsme vystaveni dennímu kontaktu s okolním prostředím. Přes slzný film se tak do oka dostávají různé částečky. Mohou tak způsobovat nepohodlí při nošení čoček. Při snížené hygieně nebo prašném prostředí se pak může výrazně snížit komfort nošení čoček. Dbejte tak řádné čištění čoček po jejich vyjmutí z oka. Pokud se...

Délka výměny říká, jak dlouho nejdéle můžete čočku používat. Nejčastěji se jedná o denní, týdenní, 14 denní a měsíční. Neznamená to však, že čočku můžete mít v oku celý měsíc, ale že ji můžete použít na denní nošení po 30 následujících dní.

Děkujeme za odpovědi v naší anketě na téma oči a jejich ochrana před ostrými paprsky slunce. Odpovídali jste na našich webových stránkách, osobně v optice i na FB. Jsme potěšeni, že většina z vás (přes 80%) chrání své oči různými prostředky, které mají UV vrstvu (dioptrické samozabarvovací brýle, brýle s UV filtrem, sluneční brýle s UV...

Víte, že i děti mají u nás dveře dokořán? Rádi vám pomůžeme vybrat ty správné brýlové obruby, které budou úžasným doplňkem a zároveň zdravotní pomůckou pro vaše nejmenší.

Oční Optika Markéta v Brandýse n. Labem je nestátní zdravotnické zařízení. Činností nestátního zdravotního zařízení rozumíme poskytování péče v jiném zdravotnickém zařízení, než je zdravotnické zařízení státu.

Zní to divně, ale je to tak. Pokud přecházíte na kontinuální nošení kontaktních čoček, je třeba aplikaci nechat výhradně na specialistu. Ten v prvních dnech nošení dohlédne, zda vaše oko netrpí. V noci, když spíte a oční víčka nemrkají, nezvlhčují se a je tedy třeba oči kontrolovat.