Měření zraku

Máme moderně vybavenou vyšetřovnu včetně měření nitroočního tlaku

Jak to u nás na měření chodí?

Dnes si půjdeme nechat změřit zrak. Říkáte si, to snad raději ne, to bude bolet, kdo ví, co mi tam budou dělat? V tom případě čtěte dál. Rádi bychom rozptýlili možné obavy z měření zraku u optometristy.

Nejprve si optometristu představme. V Optice Markéta, Brandýse n. Labem zkušená optometristka.

Registrovaný optometrista je vystudovaný specialista oční optiky, který je zavázán celoživotním vzděláváním ve svém oboru, obdobně jako lékaři nebo zdravotní personál.

Registrovaný optometrista se pravidelně školí na akreditovaných vzdělávacích kurzech. Díky těmto školením si můžete být jisti, že o Vás pečuje skutečný odborník, a ne "obyčejný prodavač".

Jak probíhá měření zraku v Optice Markéta

1. Objednejte se
Na měření zraku je nutné se předem osobně, telefonicky nebo emailem objednat. Každému zákazníkovi věnujeme dostatek času a péče, a proto je objednání nutné.

2. Přijďte včas, bez čoček, a se svými současnými dioptrickými brýlemi
V den měření optometristou nechte své kontaktní čočky odpočívat, naopak vezměte s sebou Vaše současné dioptrické brýle, které nám budou sloužit jako pomyslný odrazový můstek při měření. Navíc můžete ihned porovnat, jak vidíte přes nové brýle vs. ty původní.

3. Pohodlně se usaďte, péče začíná
Optometrista Vás pohodlně usadí do křesla, vyplní s Vámi vstupní údaje nutné pro měření (kontakty, Váš věk, oční vady a jiné zdravotní komplikace, které mohou mít vliv na Váš zrak). Zapsané údaje uchováváme v souladu s GDPR ustanovením.

4. Měření přístrojem

V první fázi měření za nás pracuje přístroj Refraktokeratometr. Ten neinvazivní, nebolestivou formou změří Váš zrak a zakřivení rohovky, které je např. důležité při aplikaci kontaktních čoček. Výsledkem měření jsou objektivní hodnoty každého oka zvlášť. Lidé se na svět však dívají oběma očima najednou, a proto je potřeba subjektivní korekce metodou tzv. "sklíčkování".

5. Korekce optometristou

Přístrojem naměřené hodnoty pak společně s optometristou znovu otestujeme. Test probíhá pohledem a čtením známých písmenek různé velikosti, odborně na optotypu. Metodu můžete znát jako "sklíčkování", kdy Vám do zkušební obruby optometrista vkládá vhodné dioptrie. "Sklíčkování" nám pomůže dokorigovat výsledný zrakový vjem, aby se nám dívalo pohodlně a příjemně.Je to opět metoda neinvazivní, nebolestivá. Slouží k finální korekci dioptrií. Součástí korekce dálky je také zkušební test nablízko.

6. Měření očního tlaku - něco navíc jen u nás

V Optice Markéta Vám změříme oční tlak na přístroji Tonometr. Přístroj fouknutím do oka tlak změří. Toto krátké měření může být mírně nepříjemné, je však nebolestivé a neinvazivní.
Změřením zjistíme hodnotu tlaku, která musí být v určitých mezích. Pokud naměříme vyšší hodnotu, doporučíme vyšetření u očního lékaře. Jedná se tedy o preventivní prohlídku před zeleným zákalem (glaukomem).

7. A je hotovo

Ano, opravdu to nebolelo a navíc se o Vás starala certifikovaná optometristka. Měření skončilo a následuje příjemná část návštěvy Optiky Markéta - vybrat si nové obroučky, které Vám budou slušet a podtrhnou Vaší image. Vybere si každý - brýlové obruby máme v různých cenových hladinách na "domácí" použití, ale i pro náročné zákazníky, kteří hledají značkovou kvalitu.

Vaše Markéta Křížková

Optika Markéta, Centrum péče o zrak

cena: Měření zraku je zdarma při zakoupení nových brýlí nebo výměně skel